MOSKVA - Minulý rok zaznamenalo Rusko už tretí rok po sebe nárast exportu vojenskej techniky. Ruská vojenská technika je vysokej kvality a cenovo dostupná. V roku 2017 dosiahol ruský vojenský vývoz vyše 15 miliárd dolárov, vďaka čomu sa stal jedným z najväčších na svete. Viac ako 60% z celkového vývozu smeruje Indie, Číny a Alžírska. Ako uviedla TASS, prezident Putin uviedol, že ruský vojenský vývoz úspešne narastá a Rusko sa snaží stať svetovým lídrom vo vývoze zbraní.

Na nedávnom stretnutí komisie pre spoluprácu v oblasti vojensko-technických aspektov prezident vyhlásil, že v predchádzajúcom roku sa vojenské vývozné zmluvy v krajine ohodnotili na približne 16 miliárd dolárov, čo je takmer dvojnásobok oproti predchádzajúcemu roku.

Rast ruského vojenského vývozu podporuje veľa faktorov, napríklad nárast počtu partnerských krajín, stabilný nárast geografických vzťahov a dopyt. Podľa minuloročných menových údajov je celková hodnota objednávok na ruský vojenský vývoz vyše 45 miliárd dolárov. Krajina už má dosť objednávok, aby mohla dodávať najnovšie a najmodernejšie obranné systémy na mnoho ďalších rokov.

Vzhľadom na súčasné konflikty a vojny bude dopyt po zbraniach, obranných systémoch a pokrokových bezpečnostných opatreniach naďalej rásť. Ruské vojenské vývozné služby sú k dispozícii pre všetky partnerské krajiny vrátane obranných systémov pre vzdušné, pozemné a námorné sily.

Predchádzajúci článok Ďalší článok